KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Anders hultman 10791004
nr 1079 1004
Anders Hultman
(f. 1953), Sverige
Anders Hultman (f. 1953), 'Banankram', 2016, signerad 'Anders Hultman 2016' och 'Banankram'. Blandteknik (gicléetryck, pennor, kritor, kol, akvarell på akvarellpapper), 29x29 cm / 53x53 cm
Anders Hultman, svensk bildkonstnär och skulptör född i Stockholm 1953.
måndag 31 oktober 2016
kl 18:43:25
31 okt
A(u)ktion!
Läs mer om A(u)ktion!
Anders Hultman
Läs mer om Anders Hultman